زرمبش | زرمبش

شمار کشته‌های دور جدید  حملات هوایی روسیه به اوکراین به ۱۹ تن رسید

شمار کشته‌های دور جدید  حملات هوایی روسیه به اوکراین به ۱۹ تن رسید

OCT

11
11 / 10 / 2022 جھان 86

کیف: یک روز پس از حمله موشکی و پهپادی روسیه به کی‌یف و شهرهای متعددی در مرکز، جنوب و شرق اوکراین، سرویس خدمات اضطراری اوکراین اعلام کرد که شمار کشته‌ها به ۱۹ تن و تعداد زخمی‌ها به ۱۰۵ نفر افزایش یافته است.


روسیه حملات گسترده در بامداد روز دوشنبه، ۱۸ مهر، به اوکراین را تایید و اعلام کرده است که آن را در واکنش به انفجار یک کامیون روی پل کریمه که روز ۱۷ مهر رخ داد، انجام داده است.


آن پل شاهراه ارتباطی روسیه برای نقل و انتقالات نظامی و لجیستیکی به بخش‌هایی از اوکراین است که نظامیان روسیه در آن مستقر هستند.


یک کامیون سنگین در لحظه‌ای که کاروانی از خودروهای نظامی روس در حال عبور از آن بود، منفجر شد. روسیه انفجار را به اوکراین نسبت داده است.


با وجود قدرت شدید انفجار و شکستن شیشه‌های ساختمان‌ها در ده‌ها کیلومتر دورتر، سه نفر کشته شدند. ولادیمیر پوتین با تهدید اوکراین گفت که عقوبت «سخت‌تری» در مقایسه با حملات روز دوشنبه به اوکراین، ممکن است در انتظار این کشور باشد.


به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، موشک‌ها و پهپادهای «شاهد» ایران در حملات روز دوشنبه به کار گرفته شد، امری که با سکوت روسیه و جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شده است.


آقای زلنسکی افزود که دشمن می‌خواهد اوکراین را از صفحه جغرافیا پاک کند، اما کشورش «مرعوب» نخواهد شد.


منبع: رادیو فردا | عکس: اینترنت