زرمبش | زرمبش

تیراندازی در تایلند؛ ۲۲ کودک خردسال کشته شدند

تیراندازی در تایلند؛ ۲۲ کودک خردسال کشته شدند

OCT

06
06 / 10 / 2022 جھان 78

بانکوک: در پی تیراندازی یک فرد مسلح در یک مرکز پیش‌دبستانی در یکی از استان‌های شمال شرقی تایلند، ۳۴ نفر از جمله ۲۲ کودک کشته شدند. پلیس می‌گوید فرد مسلح پس از تیرباران حاضران، همسر و دخترش را با شلیک اسلحه کشت و سپس خودکشی کرد.


تیراندازی در منطقه «ناکلانگ» در استان «نونگ بوا لامفو»، هنگام عصر و در ساعتی که کودکان در این مرکز پیش‌دبستانی خواب بودند، رخ داد.


بر اساس اعلام پلیس، عامل این جنایت یک افسر پلیس بود که به تازگی از محل کار خود اخراج شده بود و به مواد مخدر اعتیاد داشت.


با این حال هنوز انگیزه او از این تیراندازی مشخص نیست.


به گفته منابع خبری تایلند این مرد به محض پیاده شدن از خودروی خود با سلاح گرم و چاقو به مربیان و کودکان مهد‌کودک حمله کرد.


بر اساس گزارش منابع تعدادی از مجروحان این حادثه در بیمارستان بستری‌ شده‌اند و بیمارستان محلی نزدیک به محل حادثه نیز به اهدای خون نیاز مبرم دارد.


میزان مالکیت اسلحه در تایلند در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای همسایه بیشتر است با این حال طبق آمار رسمی، تعداد سلاح‌های غیرقانونی در این کشور زیاد نیست. اغلب این سلاح‌ها در طول سال‌های گذشته از مرزهای کشورهای همسایه و به شکل غیرقانونی به تایلند وارد شده‌اند.


تیراندازی جمعی در تایلند نادر است و به ندرت اتفاق می‌افتد اما سال ۲۰۲۰ میلادی هم یک سرباز که از معامله‌ای ملکی عصبانی شده بود در حمله‌ای ۲۹ نفر را کشت و ۵۷ نفر را زخمی کرد.


منبع: ایندیپندنت | عکس: ایندیپندنت