زرمبش | زرمبش

کمک بریتانیا به پاکستان باید مشروط به پایان دادن به مفقودی های اجباری باشد - بی ان ام

کمک بریتانیا به پاکستان باید مشروط به پایان دادن به مفقودی های اجباری باشد - بی ان ام

AUG

31
31 / 08 / 2022 بی این ایم 60

لندن: شعبه بریتانیای حزب جنبش ملی بلوچ (بی اِن اِم) روز سه شنبه (۳۰ اوت) به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان مفقودی اجباری یک کمپین آگاهی‌ بخشی برگزار کرده و جزوه هایی توزیع کرد.


شعبه بریتانیای حزب بی ان ام خواستار توقف فوری کمک های نظامی بریتانیا به پاکستان و مشروط شدن کمک های بشردوستانه به پایان کامل مفقودی های اجباری شده است.


در جزوه توزیع شده توسط بی ان ام آمده است که از سال ۲۰۰۱ میلادی به طور متوسط ​​روزانه ۴ نفر در بلوچستان به اجبار مفقود می شوند و تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر از فعالان حقوق بشر، معلمان، روزنامه نگاران، دانشجویان، وکلا، فعالان سیاسی و ... به اجبار مفقود و پس از آن هرگز دیده نشده اند.


علاوه بر این ۶ هزار نفر در حین بازداشت تا حد مرگ شکنجه و اجساد مثله شده آنها برای ایجاد ترس در نقاط مختلف بلوچستان انداخته شده اند. سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر و حتی دولت و قوه قضاییه پاکستان معتقدند که ارتش پاکستان و سازمان‌های اطلاعاتی وابسته به آن مستقیماً در مفقود کردن اجباری افراد دخالت دارند، اما با این وجود دادگاه‌های محلی و مجامع بین‌المللی قادر به پاسخگو کردن آنها درمورد این جنایات نیستند.


شعبه بریتانیای بی ان ام از شهروندان بریتانیایی درخواست کرده است که به نمایندگان خود در مورد مفقودی اجباری افراد و نقض حقوق بشر در بلوچستان نامه بنویسند و از آنها بخواهند که از دولت خود بخواهند که کمک به پاکستان را به بهبود وضعیت حقوق بشر مشروط کند.


منبع: بی ان ام | عکس: بی ان ام